01.10.2013

PUCHAR NARODÓW JUŻ ZA NAMI

01.10.2013
 

Największa impreza motocrossowa 2013 za nami. Drużynowe Mistrzostwa Świata MX, czyli Puchar Narodów rozegrany został w Teutschenthal w Niemczech. Na 18 hektarach w miniony weekend bawiło się i podziwiało zmagania najlepszych zawodników z całego świata ponad 70 tysięcy fanów. Na maszynie startowej zameldowali się Cairoli, Bobryshev, Dungey, Roczen, Nagl, Searle, Poulin, Tomac, Barcia i wielu, wielu innych. A wśród nich nasza biało-czerwona trójka: Łukasz Lonka, Łukasz Kędzierski i Tomek Wysocki.
 

W sobotę polscy riderzy wystąpili w eliminacjach, które miały zdecydować o udziale w finale A bądź finale B. Poszło tak sobie...Lonka (Klasa Open) jechał początkowo znakomicie, jednak uszkodził tłumik i zarobił jedną minutę kary. Wysocki (MX2) miał nie najlepszy start, potem zaliczył upadek ale w końcu znalazł dobry ślad i z 33 pozycji przesunął się na miejsce 25. Bez przygód, jadąc równym tempem jako 31 dotarł do mety Kędzierski (MX1).
 

Szybkie kalkulacje rozwiały wszelkie wątpliwości: ilość punktów zdobyta przez polski team klasyfikowała go do finału B. A to oznaczało bardzo ostrą rywalizację, gdyż tylko jeden zespół mógł wziąć udział w finale A. W niedzielę Polacy pojechali na maksimum swoich możliwości. Tym razem obyło się bez awarii i upadków, niestety kilka teamów okazało się szybszych. Honor startu wśród najlepszych przypadł w udziale Łotyszom. Polacy zostali sklasyfikowani na miejscu szóstym.
 

Oczywiście najwięcej emocji dostarczyły wyścigi finałowe. Zwycięzcą FIM Monster Energy Motocross of Nations została Belgia przed Stanami Zjednoczonymi i Włochami. Polska ostatecznie zajęła 25. miejsce na 40 startujących ekip. To całkiem niezła pozycja w światowym rankingu, ale ważniejsze jest chyba to, że nasi zawodnicy mieli możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z najlepszymi.
 

fot.X-cross

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności