28.03.2015

QUAD JAK BOLID - RAFAŁ SONIK PO PROLOGU ABU DHABI DESER CHALLENGE

28.03.2015
 

Dla quadowców i motocyklistów prolog Abu Dhabi Desert Challenge miał być czystą przyjemnością, bo organizatorzy nie zdecydowali się nawet na pomiar czasu. Mimo to, jak zapewnia Rafał Sonik, nikt nie odpuszczał. - Każdy cisnął ile mógł, ale my nie jesteśmy od jazdy na torze. My jesteśmy terenowe chłopaki – śmiał się krakowianin.
 

Na Yas Marina o czas walczyły tylko samochody, ale ich rezultaty nie będą miały żadnego wpływu na dalszą rywalizację, bo różnice między nimi liczone były w sekundach. Quady i motocykle wyjechały na 2,5-kilometrową trasę przede wszystkim po to, żeby ucieszyć publiczność i dać popis dynamicznej jazdy.
 

- Śmialiśmy się wszyscy, że w przyszłym roku przyjedziemy na Grand Prix Formuły 1 i poprosimy, żeby wypuścili bolidy na ten szutrowy tor, na którym rozpoczynaliśmy rywalizację przed rokiem. One oczywiście nie przejechałyby tam ani jednego zakrętu, ale wyglądałby z pewnością równie śmiesznie, jak my dziś na Yas Marina Circuit – mówił z uśmiechem Rafał Sonik, który do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyjechał w roli faworyta.
 

Obrońca Pucharu Świata przyznał, że choć ani opony, ani zawieszenie jego quada nie jest przystosowane do jazdy po asfalcie, prolog dał mu sporo radości. -  To wielka przyjemność pojeździć choć przez chwilę po torze F1, zwłaszcza, że ten tutaj jest doskonale utrzymany, nowoczesny, pięknie utrzymany i doskonale zagospodarowany. Mogliśmy po prostu cieszyć się przejazdem bez konieczności myślenia o wyniku.
 

W niedzielę rajdowców rywalizujących w Abu Dhabi Desert Challenge czekają 262 km odcinka specjalnego i 142 km dróg dojazdowych. Najszybszy quadowiec powinien zameldować się na mecie jeszcze przed południem polskiego czasu.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności