31.01.2016

QUADURO NIE PO MYŚLI ZAWODNIKÓW

31.01.2016
 

W minioną sobotę we Francji odbył się jak co roku wyścig Quaduro na plaży w Le Touquet. Na starcie stanęło ponad 400 zawodników, wśród nich liczna polska obsada. Polskę reprezentowali: Agata Stefaniak, Damian Rajczyk , Dawid Kalinowski, Łukasz Lewy,  Marcin Nawrot, Mirosław Wojnowski, Maksym Szulc, Przemysław Dąbek, Roman Gwiazda, Kacper Wójcik, Krzysztof Buczkowski, Piotr Kwiatkowski oraz Sławomir Rurek!
 

Po obiecującym starcie Damiana Rajczyka liczyliśmy na doskonały wynik tego utalentowanego zawodnika. Na pierwszym zakręcie był pierwszy! Niestety na kolejnych okrążeniach pojawiły się problemy techniczne, które w efekcie doprowadziły do awarii quada, a w efekcie wycofania się Rajczyka z dalszego wyścigu.
 

Pecha miała również Agata Stefaniak, która tak, jak i w roku ubiegłym zalała quada i nie ukończyła wyścigu, a przy okazji zaliczyła sporą glebę, jak napisała na swoim profilu na facebooku.
 

Jazdę utrudniał wszystkim zawodnikom padający deszcz oraz silny wiatr, to już niestety tradycja na Le Touquet!
 

Zawody wygrał niepokonany od dwudziestu wyścigów Jeremie Warnia! Drugie miejsce zajął Antoine Cheurlin, a trzeci do mety dojechał Florian Mangeot.
 

W wyścigu motocykli Enduropale, który odbył się na drugi dzień tj. w niedzielę na starcie stanęło blisko 1000 zawodników! Zwycięstwo odniósł Adrien Van Beveren, z drugim czasem zameldował się Axel Van de Sande a trzeci był Camille Chapelière! Cała trójka pokonała 16. okrążeń na motocyklach Yamaha!

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności