04.04.2016

R-SIX TEAM WRZUCIŁ PIĄTY BIEG - ETAPOWE ZWYCIĘSTWO NA LEKACH

04.04.2016
 

Po trudnym, pierwszym etapie zmagań i walce z chorobą, drugi dzień rywalizacji w Abu Dhabi Desert Challenge okazał się bardziej szczęśliwy dla R-Six Team. Robert Szustkowski co prawda nadal zmaga się z chorobą, ale mimo to załoga odnotowała najlepszy czas w grupie T2.1
 

Polski Ford Raptor przyjechał na 20. miejscu w stawce samochodów, notując najlepszy wynik w grupie T2.1. Za kierownicą siedział Jarek Kazberuk, a nie bez znaczenia był fakt, że samochód sprawował się bez zarzutu i wręcz pożerał kolejne wydmy. – Nasz zespół serwisowy powalczył w nocy i dziś nie było już śladu po problemach z cylindrami. Jechaliśmy dobrym tempem, a po drodze pomogliśmy nawet Rosjanom. Zatrzymaliśmy się przy nich na kilkanaście minut, bo pożyczaliśmy im części, którymi próbowali naprawiać auto – relacjonował kierowca.
 

Zwycięstwo etapowe, czysty przejazd i awans na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej T2.1 nie przyszły jednak łatwo. – Robert nadal zmaga się z chorobą, ale jest twardy jak skała. Nie poddaje się, bierze leki i jedzie trochę na znieczuleniu – przyznał Kazberuk. 
 

Środa była trudnym dniem również ze względu na padający na pustyni deszcz, który zmienił strukturę piasku. Dla wielu zawodników ta mała anomalia oznaczała liczne problemy z odkopywaniem aut, ale R-Six Team takich problemów nie miał. Pokonał niemal 300 km bardzo czysto, wyprzedzając po drodze licznych rywali – również z grupy T1.
 

We wtorek zawodników czeka 280 km odcinka specjalnego. - Regenerujemy się i zbieramy siły. Znamy te trasy i wiemy, że zarówno jutro, jak i pojutrze czekają nas dwa bardzo ciężkie odcinki. Szykujemy się na ostrą wojnę – zapowiedział Jarek Kazberuk.
 

info.prasowa: Media R-Six Team

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności