11.05.2015

RAFAŁ SONIK: RAJD FARAONÓW NIE BĘDZIE DECYDOWAŁ O PUCHARZE ŚWIATA

11.05.2015
 

We wtorek etapem z El Alamein do oazy Baharija niedaleko miejscowości Tibniya rozpocznie się trzecia odsłona batalii o Puchar Świata FIM, w której zaciętą walkę toczą Rafał Sonik i Mohamed Abu-Issa. Choć Polak i Katarczyk w klasyfikacji generalnej mają tyle samo punktów, a Rajd Faraonów wyznaczy półmetek sezonu, obrońca trofeum uważa, że nie będzie to decydująca rozgrywka. – Walka o zwycięstwo w sezonie rozegra się gdzieś pomiędzy Sardynią i Chile – twierdzi.
 

Tegoroczny Rajd Egiptu to 2300 km tras w tym 1600 km odcinków specjalnych, podzielonych na pięć etapów. Trzy z nich stanowić będą pętle ze startem i metą w tym samym miejscu - oazie Baharija w samym sercu Sahary. Meta będzie zlokalizowana tradycyjnie pod piramidami w Gizie. W klasie quadów ponownie dojdzie do pojedynku Rafała Sonika i Mohameda Abu-Issy.
 

- Moje doświadczenie z poprzednich startów w Egipcie raczej nie będzie decydujące. Mohamed dwukrotnie startował już w Dakarze i choć ostatnio nie dojechał, w poprzedniej edycji był czwarty. Jegopoziom doświadczenia i przygotowania jest bardzo wysoki. To będzie równie zacięta walka jak w Abu Zabi, czy Katarze. Co prawda nawigacyjnie nie będzie to tak skomplikowany rajd, jak ostatnia runda Pucharu Świata, ale dzięki temu nie będzie można się schować za czyimiś plecami. Trzeba będzie walczyć o każdy fragment trasy – komentuje zawodnik Orlen Team.
 

Zwycięzca tegorocznego Dakaru w Egipcie wystartuje już po raz trzeci i czerpiąc z poprzednich doświadczeń ponownie zdecydował się na start Yamahą Raptor 700. – To nowo zbudowany quad, ale jest niemal identyczny, jak ten, którym ścigałem się w Ameryce Południowej kilka miesięcy temu. Miałem okazję testować go w niedzielę. Niczym mnie nie zaskoczył i to dobrze, bo dla mnie najważniejsza jest jego niezawodność.
 

Rywalizacja podczas Rajdu Faraonów zapowiada się bardzo ciekawie i sam krakowianin przyznaje, że czeka go nie lada wyzwanie. - Mohamed jest na pustyni najlepszy, bo na niej mieszka. Poza Sardynią wszystkie pięć rund odbywa się w terenie pustynnym, więc od początku do końca będzie to bardzo zacięta i trudna dla mnie walka. Po Egipcie wciąż będzie za wcześnie na przewidywanie końcowego układu sił – zakończył Sonik.
 

Starty Rafała Sonika wspiera PKN ORLEN.

fot. MCH Photo

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności