24.07.2013

RAJD BRAZYLII, RALLY DOS SERTOES BRAZYLIA

24.07.2013
 

Już jutro rusza kolejna V runda Mistrzostw Świata FIM w Cross-Country oraz Pucharu Świata FIM Cross-Country Quadów. W klasie quadów liczymy oczywiście na zwycięstwo naszego ridera Rafała Sonika, który prowadzi po dotychczasowych czterech rundach Pucharu Świata. Sonik wygrał już rajd Brazylii w 2010 roku. Ale obecnie celem Rafał jest dojechanie do mety, ponieważ rajd ten jest podwójnie punktowaną rundą  i zapewni to Sonikowi dalsze prowadzenie w generalnej klasyfikacji,  a w efekcie zdobycie Pucharu Świata.  
 

W klasie motocykli walkę o zwycięstwo zapowiedział Cyril Despres, który wystartuje tym razem w Yamaha Racing Team. Przypomnijmy, że Cyril Despres wygrał Sertoes w 2006 i 2011 roku. Konkurencja będzie duża ponieważ uczestnictwo zapowiedział oficjalny brazylijski Team Hondy: Dario Julio, Jean Azevedo, Nielsen Bueno oraz bracia Ike i Guto Klaumann.
 

Nie zabraknie również samochodów startujących w ramach federacji FIA. Wśród znanych nazwisk oczywiście legendy Dakaru Stephane Peterhansel i  Jean-Paul Cottret na pokładzie Mini All4 Racing.
 

21 Edycja Rajdu Brazylii rozpocznie się Prologiem na ogromnym stadionie Sertoes Arena w Goianii i będzie trwała do 3-go sierpnia, łacznie zawodnicy przejadą 10 etapów tj. ponad 4000 morderczych kilometrów.
 

Generalna klasyfikacja Pucharu Świata FIM Quadów, po czterech dotychczasowych rundach przedstawia się następująco:

  1. Rafał SONIK
  2. Mohammed ABU ISSA
  3. Pablo COPETTI
  4. Obaid AL KITBE
  5. Mauro ALMEIDA
  6. Mohammed AL SHAMSI
  7. Adel Hussein ABDULLA
  8. Camelia LIPAROTI
  9. Emiliano FUENZALIDA
  10. Atif AL ZAROUNI

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności