20.04.2015

RAJD KATARU: TAJNA BROŃ I UDANE OTWARCIE LOTTO TEAM

20.04.2015

Piekielny upał i silny wiatr nie zrobiły wielkiego wrażenia na załodze LOTTO Team, która płynnie pokonała pierwszy etap Sealine Cross-Country Rally. – Aklimatyzowaliśmy się, śpiąc w pokoju bez klimatyzacji. To była nasza tajna broń. Potem kiedy w samochodzie mieliśmy 35 stopni, to było naprawdę chłodno – śmiał się Robert Szustkowski.
 

Już pierwszy etap rywalizacji w Katarze przyniósł sporo trudności. Robert Szustkowski,zastępujący u boku Jarka Kazberukaswojego syna Robina, mógł być jednak z siebie zadowolony, bo pomimo długiej przerwy od startów, na fotelu pilota poradził sobie doskonale. – Nie popełniliśmy większych błędów, ale nawigacja była bardzo skomplikowana i męcząca. Sytuacja zmieniała się czasem co 100, 200 metrów. To było bardzo wymagające i dlatego cieszę się, że we wtorek to ja będę prowadził, bo odpocznę od pilotowania i poczuję przyjemność z jazdy – przyznał zawodnik.
 

Dla duetu LOTTO Team najważniejszy był fakt płynnej jazdy i bezawaryjnego przejazdu od startu do mety. Niektórym załogom przysporzyło to wiele kłopotów. – Za jedną ze ściętych wydm leżały dwa samochody, w tym bliźniaczy Raptor, prowadzony przez naszego katarskiego przyjaciela. Szkoda tego zawodnika, bo stan samochodu wskazywał na to, że dalej już nie pojedzie – relacjonował Jarek Kazberuk.
 

Ze względu na duży ciężar Forda polska załoga musiała kilka razu spuszczać powietrze z opon, czego nie robiły lżejsze samochody rywali. Mimo straty około 10. minut na powtarzanie tej czynności, polski jedynak w klasie T2 zajmuje bardzo dobrą, ósmą lokatę. – Grunt to równe, płynne tempo i meta każdego dnia. Samochód jest odbudowany po Abu Dhabi Desert Challenge i sprawuje się znakomicie – komentował Szustkowski.
 

- We wtorek czeka nas prawdziwe wyzwanie, bo pokonamy 400 km odcinka specjalnego. To będzie trudne zadanie zarówno dla kierowcy, jak i pilota. Plan jest więc prosty: odpoczywamy, a skoro świt pełni zapału i skoncentrowanistajemy na starcie – zapowiedział z uśmiechem Karzberuk.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności