08.06.2014

RAJD SARDYNII: SONIK PODZIELIŁ SIĘ ZWYCIĘSTWEM W PROLOGU

08.06.2014
 

W sobotę krótkim prologiem rozpoczął się prestiżowy i mocno obsadzony Rajd Sardynii. W stawce quadów Rafał Sonik ponownie okazał się najlepszy, choć tym razem musiał podzielić się pierwszym miejscem z Francuzem Sebastienem Sounday. Obaj zawodnicy uzyskali identyczny czas 2 min. 14 sekund i 60 setnych. – To zupełnie niecodzienne zdarzenie. Chyba zachowam sobie na pamiątkę wydruk z oficjalnymi wynikami – śmiał się krakowianin.
 

- Nie zdążyłem wcześniej przejść całej trasy prologu, co dla mnie jest zawsze podstawowym warunkiem „przyłożenia gazu” – mówił kapitan Poland National Team. - Organizator w ostatniej chwili zmienił czas startu z 18:00 na 17:00 i jakimś trafem  część uczestników o tym wiedziała, a część nie. Ja niestety byłem w tej drugiej grupie. Przyjechałem na miejsce o 16:30 i ruszyłem pieszo na odcinek. Kiedy miałem jeszcze kilka zakrętów do mety okazało się, że właśnie rusza pierwszy quadowiec i musiałem biegiem wracać na start. Ryzyko upadku było zbyt duże i nie było sensu go ponosić, bo na prologu nie wygrywa się rajdu.
 

Podobnie, jak w innych rajdach zawodnicy pierwszej „piętnastki” mają prawo wyboru pozycji startowej. W klasyfikacji z motocyklistami Sonik był jednak 21. i w związku z tym na trasę niedzielnego odcinka, liczącego 320 km ruszy jako pierwszy w swojej klasie.
 

Na Sardynii Sonik już po raz trzeci w tym sezonie pojedzie innym quadem. Ponownie będzie to Yamaha ale tym razem o pojemności 450 cm3 - mniejsza i lepiej przystosowana do górzystych i skalistych terenów włoskiej wyspy. - Jestem już w miarę pogodzony ze sprzętem, a w niedzielę z pewnością przypomnę już sobie wszystkie jego szczególne cechy i nie będę się czuł na nim obco – zakończył krakowianin.
 

W piątek Rafał Sonik miał okazję przetestować swój quad na trasie rajdu WRC,  w którym startował Robert Kubica. Obaj zawodnicy spotkali się na trasie i życzyli sobie wzajemnie powodzenia. – Robert jechał wczoraj doskonale i podczas naszej rozmowy był też wyraźnie w dobrym humorze. Szkoda, że ta passa została dziś przerwana przez urwane koło, ale jak widać, nie tylko rajdy cross-country są bezwzględne… - komentował Sonik.
 

Wyniki prologu:
1. Rafał Sonik (POL) 2.14,6
- . Sebastien Sounday 2.14,6
3. Mohamed Abu-Issa (QAT) 2.18.4
 

fot. AP photo sport, www.rafalsonik.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności