24.06.2013

RMF4RT NA BAJA CARPATHIA

24.06.2013
 

Tegoroczna odsłona rajdu Baja Carpathia to nie tylko rywalizacja o zwycięstwo, ale także ''walka o przetrwanie''. Maciej Albinowski, zawodnik RMF4rt miał ogromną przyjemność wziąć udział w tym niezwykłym rajdzie i zmierzyć się z wieloma doskonałymi zawodnikami.
 

Prócz trudów odcinków, na uczestników czekała także próba atmosferyczna. „Pogoda nie rozpieszczała, pierwszego dnia rajdu niesamowite upały skrajnie wycieńczały już i tak zmorzone jazdą organizmy.
 

Odcinki rajdu Baja Carpathia były dość zróżnicowane, momentami wymagały szybkości, niekiedy adrenalinę podsycała możliwość spotkania z drzewami”- komentuje członek zespołu RMF4rt Maciej Albinowski.
 

Pierwszy dzień sportowych zmagań napawał optymizmem, quad kierowany przez Albina otrzymał czołowe miejsce, wyprzedzając topowych zawodników którzy rywalizują i zajmują najwyższe pozycje na podium w pucharze Europy czy Świata. Sport jakim jest off-road, jak  wie każdy jego pasjonat składa się z wielu elementów. Na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wpływa także szczęście. „ Tego mi podczas tegorocznej edycji Baja Carpathia zabrakło, utknąłem na trasie ok. 50 km i straciłem szansę utrzymania się w czołówce. Dzisiaj od samego rana padał bardzo mocny deszcz, trasa była bardzo śliska,  jazda w goglach nie była możliwa co jeszcze bardziej utrudniało jazdę quadem. Ostatecznie zająłem 4 miejsce co w tym gronie zawodników jest naprawdę dobrym czasem - pozostaje tylko niedosyt bo bardzo niewiele brakło aby utrzymać się w czołówce” - komentuje przebieg rajdu Maciej Albinowski.
 

Do kolejnej rywalizacji o podium Maciej Albinowski przystąpi już niebawem, podczas rajdu RMF Maxxx Kager Rally w dniach 12-14 lipca.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności