22.11.2015

SILK WAY RALLY - NOWE WYZWANIA LOTTO TEAM

22.11.2015
 

W środę podano pełne listy startowe Rajdu Dakar 2016. Tym razem nie znalazły się na niej nazwiska zawodników Szkoły Mistrzów LOTTO. Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski szykują się bowiem na zupełnie nowe wyzwanie – SilkWay Rally, którego trasa będzie wiodła z Moskwy do Pekinu.
 

Duet LOTTO Team brał udział w ostatnich czterech Dakarach. W 2012 roku przemierzali Amerykę Południową na pokładzie ciężarówki Unimog wraz z tatą Robina – Robertem Szustkowskim. W kolejnych latach jechali już w duecie, w styczniu bieżącego roku zajmując doskonałe, 19. miejsce w zaciętej rywalizacji ciężarówek, w której od lat brylują Kamaz oraz Iveco. Załoga, która nie przestaje szukać przygód i nowych wyzwań, w sezonie 2016 wyznaczyła sobie nowy cel.
 

- Po dwóch latach przerwy powrócił rajd SilkWay, który tradycyjnie odbywał się w południowo-zachodniej części Rosji oraz krajach ościennych. Tym razem organizatorzy zaplanowali niezwykłą trasę – coś czego jeszcze nie było. Przejechanie całej Azji bezdrożami od Moskwy aż po Pekin będzie niesamowitym przeżyciem. Będziemy chcieli powalczyć nie tylko o metę, ale i dobry wynik – zapowiada Robin Szustkowski.
 

SilkWay Rally odbędzie się pomiędzy 9 i 24 lipca. Zawodnicy będą mieli do pokonania 8500 km, z czego 5000 stanowić będą odcinki specjalne. Karawana przetnie terytoria Rosji, Kazachstanu oraz Chin.
 

- Dwukrotnie miałem okazję ścigać się w SilkWay Rally. Startowałem również w Transsiberia Rally wiodącym z Moskwy do Ułan Bator. Uwielbiam te tereny, różnorodność i wyzwania tych rajdów, dlatego kiedy pojawiła się informacja o powrocie rywalizacji, wiedziałem że stanie się ona jednym z naszych sportowych celów na kolejny sezon – powiedział Jarek Kazberuk.
 

Rywalizacja uważana w poprzednich latach za drugi po Dakarze najtrudniejszy rajd świata zapowiada się ciekawie nie tylko ze względu na zainteresowanie największych zespołów fabrycznych i najlepszych zawodników, ale również z powodu osób stojących za organizacją zmagań. Dyrektorem rajdu jest Władimir Czagin – kierowca Kamaza, który odniósł siedem zwycięstw w Rajdzie Dakar oraz LucAlphand – były francuski narciarz, który po zakończeniu kariery w sportach zimowych oddał się narciarskiej pasji i zwyciężył Dakar w 2006 roku.

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności