04.06.2016

SONIK I CASALE WALCZĄ NA SEKUNDY W RAJDZIE SARDYNII

04.06.2016
 

Drugi etap Rajdu Sardynii upłynął dla Rafał Sonika pod znakiem odrabiania strat do Ignacio Casale. Lider Pucharu Świata tym razem zajął drugie miejsce i choć w klasyfikacji zmagań pozostał na trzecim miejscu, wyraźnie zbliżył się do chilijskiego rywala.
 

Na dwóch odcinkach specjalnych, które odbyły się w sobotę, dominowali francuscy quadowcy. Pierwszą, niespełna 50-kilometrową próbę wygrał lider zmagań SebastienSouday. Na drugiej, liczącej 60 km, ustąpił jednak pierwszeństwa swojemu rodakowi – AxelowiDutrie. To co jednak najciekawsze działo się za ich plecami, gdzie zacięty bój toczyli zwycięzcy Dakaru.
 

- Na pierwszym oesie byłem zdecydowanie szybszy od Ignacio, ale na drugim dogonił mnie i przykleił na resztę trasy. Mogłem uniknąć tej sytuacji, ale popełniłem błąd nawigacyjny i potem nie mogłem się już uwolnić. Czasem wygrywamy, a czasem się uczymy. Ja dzisiaj się uczyłem – podsumował dzień zmagań Rafał Sonik.
 

Choć obie próby były relatywnie krótkie, przysporzyły wszystkim uczestnikom wielu wrażeń. – Trasa była kapitalna. Mnóstwo technicznej jazdy w górach, która zawsze daje mi bardzo dużo przyjemności. Właśnie za takie odcinki kocham Rajd Sardynii – mówił krakowianin.
 

Problemów na trasie nie uniknął Kamil Wiśniewski. Drugi z Polaków wjechał na ukryty w trawie głaz i wypadł przez kierownicę, doznając lekkiego urazu łokcia. Na szczęście kontuzja nie przeszkodziła mu w ukończeniu etapu. Utrzymał także czwarte miejsce w klasyfikacji.
 

W niedzielę zawodnicy pojadą w kierunku Andrax. – Quad spisuje się bardzo dobrze, a Jarek Zając z Marcinem Południakiem świetnie się nim zajmują. Są bardzo spokojni, więc kiedy ich obserwuję przy pracy i ja pozbywam się jakichkolwiek obaw o stan techniczny mojego pojazdu – podkreślił Sonik.
 

SS3:
1. Sebastien Souday (FRA) 48.40
2. Rafał Sonik (POL) + 1.31
3. Ignacio Casale (CHL) + 4.11
4. Axel Dutrie (FRA) + 5.28
5. Kamil Wiśniewski (POL) + 11.44
 

SS4:
1. Axel Dutrie (FRA) 1:00.18
2. Sebastien Souday (FRA) + 0.10
3. Ignacio Casale (CHL) + 2.26
4. Rafał Sonik (POL) + 3.40
5. Kamil Wiśniewski (POL) + 16.40
 

Klasyfikacja rajdu:
1. Sebastien Souday (FRA) 5:05.36
2. Ignacio Casale (CHL) + 9.25
3. Rafał Sonik (POL) + 11.14
4. Kamil Wiśniewski (POL) + 40.16

informacja prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności