11.05.2018

STARTUJE PIERWSZY PRZYSTANEK WORLD ENDURO SUPER SERIES

World Enduro Super Series to nowe mistrzostwa, które połączą Hard Enduro, klasyczne enduro, cross country i wyścigi po plaży. Tylko najbardziej wszechstronny zawodnik będzie w stanie dobrze poradzić sobie podczas wszystkich przystanków i sięgnąć po tytuł mistrza WESS 2018. Pierwszy przystanek serii to Extreme XL Lagares w Portugalii, który odbędzie się już w najbliższy weekend. Jako piąty w cyklu zaplanowany został Red Bull 111 Megawatt. Kultowe zawody w Kopalni PGE odbędą się 8-9 września 2018.

 

 

 

Cykl wystartuje od 14 edycji portugalskiego Extreme XL Lagares, który jest już stałym przystankiem w kalendarzu Hard Enduro. Najbardziej znany jest ze swojego charakterystycznego prologu, podczas którego zawodnicy ścigają się jeden na jednego po ciasnych, brukowych ulicach i schodach miasta Porto. Później zawodnicy ruszą w pobliskie góry, gdzie czeka ich twarda i wymagająca jazda. Relacje z trasy będzie można śledzić w sobotę (12 maja) o 19:00, na redbull.tv. Bezpośredni link: http://bit.ly/ExtremeXLLagares 

 

Do pierwszej rundy zgłoszono 252 motocyklistów z 20 państw, w tym 47 w klasie Pro! Wśród faworytów oczywiście Tadeusz Błażusiak! Z numerem 1. wystartuje ubiegłoroczny zwycięzca Wade Young. Nie zabraknie oczywiście trzykrotnego triumfatora imprezy Grahama Jarvisa! W zawodach wystartuje również Jonny Walker, Cody Webb, Mario Roman, Colton Haaker, Alex Salvini, Billy Bolt, Manuel Lettenbichler, Pol Tarres i Blake Gutzeit!

 

World Enduro Super Series to cykl, który “przywrócił” z emerytury Tadeusza Błażusiaka:

 

"Kiedy pierwszy raz usłyszałem o nowym cyklu World Enduro Super Series, wiedziałem, że muszę wrócić z emerytury", powiedział Błażusiak. "Przez całą karierę czekałem na taką serię i w końcu się doczekałem. To cykl, który połączy wszystkie elementy enduro. Jeżeli jesteś w stanie wygrać tytuł WESS, oznacza, że jesteś największym kozakiem na motocyklu".

5. edycja Red Bull 111 Megawatt odbędzie się już tradycyjnie – we wrześniu w Kopalni PGE. Wszyscy, którzy chcą ponownie stanąć ramię w ramię z Błażusiakiem i zmierzyć się w tej unikalnej lokalizacji powinni zapisać datę 8-9 września 2018.

 

WORLD ENDURO SUPER SERIES – KALENDARZ NA 2018 ROK

Runda 1. Extreme XL Lagares (Portugalia) 11 - 13 maja
Runda 2. Erzbergrodeo Red Bull Hare Scramble (Austria) 31 maja - 3 czerwca
Runda 3. Trèfle Lozérien AMV (Francja) 8 - 10 czerwca
Runda 4. Red Bull Romaniacs (Rumunia) 24 - 28 lipca
Runda 5. Red Bull 111 Megawatt (Polska) 8 - 9 września
Runda 6. Gotland Grand National (Szwecja) 26 - 27 października
Runda 7. Red Bull Knock Out (Holandia) 10 listopada

 

Relacje z pierwszego przystanku WESS będzie można oglądać na redbull.tv już w sobotę o 19:00

LINK: http://bit.ly/ExtremeXLLagares  

 

info.prasowa: Red Bull

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności