29.08.2015

ŚWIETNA JAZDA SZKOŁY MISTRZÓW LOTTO PIERWSZEGO DNIA BAJA POLAND

29.08.2015
 

Po dwóch sobotnich odcinkach specjalnych, Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski, na wyciągnięcie ręki mają miejsce na podium rajdu Lotto Baja Poland. Po pierwszej próbie mistrz i uczeń prowadzili w kategorii T2, a w drugiej, mimo braku hamulca dojechali w ścisłej czołówce.
 

W pierwszym dniu prawdziwej walki o zwycięstwo w ósmej rundzie Pucharu Świata FIA, zawodnicy dwukrotnie pokonywali ten sam, niespełna 150-kilometrowy odcinek specjalny. Pierwszy za kierownicą w duecie Szkoły Mistrzów Lotto usiadł Jarek Kazberuk.
 

- Jechaliśmy naprawdę dobrym tempem i udało się wygrać w stawce samochodów seryjnych. To była czysta przyjemność – relacjonował starszy z kierowców. – Na drugim oesie, Robin jechał świetnie i do 95. kilometra były realne szanse na utrzymanie pozycji.
 

- W pewnym momencie przestały działać hamulce – kontynuował opowieść Robin Szustkowski. – Wyskoczyliśmy z samochodu, żeby zlokalizować problem i sprawdzić czy nie ma żadnych wycieków. Przez chwilę wydawało się, że dalsza jazda będzie niemożliwa, ale postanowiliśmy walczyć do końca. Kolejne 50 km przejechaliśmy umiarkowanym tempem i z tego powodu straciliśmy kilka minut i miejsc w klasyfikacji.
 

Ostatnia część trasy nie była w żadnym wypadku spacerkiem. Jazda tak dużym samochodem jak Ford Raptor bez hamulców i w trudnym terenie do karkołomne wyzwanie. – Powodem usterki była pompa wspomagania hamulców. Kiedy przestaje działać, to nasze auto w ogóle nie hamuje i trzeba dosłownie stawać obunóż na pedale. W tym zakresie Robin wykonał dziś potężną pracę! – chwalił swojego ucznia Kazberuk.
 

Mistrz i uczeń nie zamierzają się oczywiście poddawać i zapowiadają twardą walkę na dwóch niedzielnych odcinkach w gminie Dobra. – Tracimy bardzo niewiele do trzeciej załogi. Odcinki są krótkie i może być trudno odrobić straty, ale będziemy naciskać rywali i być może pod presją popełnią błąd – zapowiedział Szustkowski.
 

- Motywują nas również świetne wyniki naszych kolegów ze Szkoły Mistrzów Lotto. Krzysztof Hołowczyc prowadzi, a Martin Kaczmarski jest trzeci. Rozdziela ich tylko zwycięzca Dakaru i lider Pucharu Świata Nasser Al-Attiyah. To fantastyczny wynik i byłoby rewelacyjnie, gdybyśmy również wskoczyli na podium – dodał Jarek Kazberuk.
 

Duet z Forda Raptora niesie nie tylko chęć uzyskania dobrego wyniku, ale również wsparcie kibiców. – Od naszego zeszłorocznego występu Tatrą mamy tu stałych fanów. Jest też nasz zespół, który wyjeżdża na odcinki specjalne i mocno dopinguje nas na trasie. Dzięki temu czujemy się mocno docenieni i widzimy, że choć startujemy głównie za granicą, w kraju o nas nie zapomniano.
 

W niedzielę zawodników czekają dwa odcinki specjalne w gminie Dobra. Każdy po 65 km.
 

Wyniki w kategorii T2

OS 2
1. Jarek Kazberuk/Robin Szustkowski (POL) Ford Raptor 1:56.55
2. Denis Berezowskij/Falkov (KAZ) Nissan Patrol + 2.01
3. Klaudia Podkalicka/CZekan (POL) Mistubishi Pajero + 3.30
 

OS 3
1.Denis Berezowskij/Falkov (KAZ) Nissan Patrol 2:01.10
2.Klaudia Podkalicka/Czekan (POL) Mistubishi Pajero + 0.30
3. Łukasz Lechowicz/Solecki (POL) Nissan Navara + 0.59

5.Jarek Kazberuk/Robin Szustkowski (POL) Ford Raptor  + 5.45
 

Klasyfikacja generalna T2:
1. Denis Berezowskij/Falkov (KAZ) Nissan Patrol 4:07.27
2. Klaudia Podkalicka/Czekan (POL) Mistubishi Pajero + 2.10
3. Łukasz Lechowicz/Solecki (POL) Nissan Navara + 3.31
4. Jarek Kazberuk/Robin Szustkowski (POL) Ford Raptor + 4.17
 

fot. R-SixTeam

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności