09.12.2014

TADEUSZ BŁAŻUSIAK HONOROWYM AMBASADOREM FUNDACJI SPORTOWCY DZIECIOM

09.12.2014
 

W sobotni wieczór podczas Grand Prix Polski w SuperEnduro, podczas specjalnej konferencji prasowej, poinformowano iż tytułem Honorowego Ambasadora Fundacji Sportowcy Dzieciom wyróżniony został mistrz świata Tadeusz "Taddy" Błażusiak.
 

Zanim "Taddy" przystąpił do obrony tytułu mistrzowskiego odśpiewał wraz z dziećmi z gdańskich domów dziecka Mazurka Dąbrowskiego. Mistrzowi podczas hymnu i wciągania pod kopułę Ergo Areny flagi Polski towarzyszyły na scenie dziewczynki i chłopcy z flagą Fundacji Sportowcy Dzieciom. Ponadto duża grupa dzieciaków zasiadła na trybunach by głośno dopingować pochodzącego z Nowego Targu zawodnika fabrycznego teamu KTM.
 

Już pierwszy wyścig pokazał kto jest pięciokrotnym mistrzem świata. Kto i dlaczego jest prawdziwą "żywą legendą" SuperEnduro. Tadeusz Błażusiak na piekielnie trudnym torze upadł bowiem tuż po starcie. Zanim się pozbierał był już ostatni. I z ostatniej pozycji rozpoczął szaloną pogoń za całą stawką. Ergo Arena oszalała. Każdy mijany zawodnik fetowany był niczym gol piłkarzy z Niemcami. "Taddy" wolno przesuwał się do przodu w klasyfikacji: dziesiąty, siódmy, czwarty, trzeci... Szok, radość, niedowierzanie! Za chwilę był już drugi! Wielka feta... I kiedy wydawało się, że taka kolejność już pozostanie upadł lider, a mistrz Błażusiak objechał go przed samą metą z zimną krwią. Pierwszy! Cała Ergo Arena zakołysała się w posadach.
 

- Dziękujemy Tadeuszowi za wspaniałe emocje. Udowodnił dziś dzieciom, że sport to nie tylko rozrywka i zabawa, ale ciężka praca. Że dzięki ciężkiej pracy nad sobą i przede wszystkim dla siebie można wygrać nawet na samym finiszu choćby rozpoczynało się jako ostatni z dużą stratą. Dziękujemy Tadkowi, że dostrzegł to nasze zaangażowanie i dołączył do grona Honorowych Ambasadorów - powiedział Dariusz Mróz z Fundacji Sportowcy Dzieciom.
 

* * *
 

Fundacja Sportowcy Dzieciom

Pragniemy nieść - i niesiemy - wiele dobrego dla dzieci i młodzieży. Cieszy nas również, że odnajdujemy coraz więcej osób, firm i instytucji, które wspólnie z nami są gotowe poświęcić swój czas i siły na spełnianie dziecięcych marzeń. Jesteśmy organizacją apolityczną.
 

Dzięki naszemu wsparciu i pomocy najmłodsi mogą uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych oraz poznawać wiele ciekawych osób, które swoją postawą dają przykład, że sport to nie tylko rozrywka, ale także ciężka praca, charakter i rozwój intelektualny.
 

Nasza działalność ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Poprzez sport pragniemy walczyć o ich dobrą kondycję i prawidłową sylwetkę oraz z uzależnieniem od gier i Internetu, który stał się istotnym i rosnącym problemem społecznym.
 

Dzieci i młodzież aktywizujemy poprzez ruch i udział w różnych akcjach i projektach. Współpracujemy z największymi postaciami w sportach indywidualnych i zespołowych. Honorowymi Ambasadorami Fundacji są sportowcy reprezentujący wiele dyscyplin sportowych - Mistrzowie Europy, Mistrzowie Olimpijscy i Mistrzowie Świata - m. in:

 • Kamil Stoch - skoki narciarskie
 • Leszek Laszkiewicz - hokej
 • Ewa Chodakowska - fitness
 • Sebastian Kawa - szybownictwo
 • Paweł Zatorski - siatkówka
 • Luiza Złotkowska - łyżwiarstwo szybkie
 • Adrian Zieliński - podnoszenie ciężarów
 • Artur Karwowski - skoki spadochronowe
 • Ewa Pajor - piłka nożna
 • Izabela Bełcik - siatkówka
 • Michał Wieczorek - pilot samolotowy
 • Marek Kolbowicz - wioślarstwo
 • Maria Depta - karate
 • Patryk Chojnowski - tenis stołowy
 • Merab Gabunia - rugby

 

link: http://www.sportowcydzieciom.pl/pl/

Zapraszamy ponadto do odwiedzin do polubienia profilu Fundacji: https://pl-pl.facebook.com/FundacjaSportowcyDzieciom

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności