20.07.2017

TECHNICZNY TEST W DAKAROWYM GRONIE

Sześć rund i szóste miejsce w Pucharze Świata. Po nieco pechowo zakończonym Italian Baja, Aron Domżała i Maciej Marton podkreślają, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i zrobią wszystko, żeby w drugiej części sezonu wywalczyć awans w klasyfikacji generalnej. Najbliższą okazją do tego, by słowa przekuć w czyn będzie hiszpańska Baja Aragon.

 

 

Młody kierowca doskonale zna hiszpańskie trasy. Ścigał się na nich przed rokiem, w drodze po Puchar Świata w klasie T3. – Cały rajd toczy się na trudnych technicznie szutrach. Nie ma tu praktycznie choćby pół kilometra off-roadu, ale nie mogę narzekać, bo na takiej właśnie nawierzchni jazda sprawia mi najwięcej przyjemności – mówił zawodnik.

 

Celem są oczywiście kolejne, cenne punkty do klasyfikacji Pucharu Świata. To nie będzie jednak łatwe do osiągnięcia, ponieważ lista zgłoszeń pęka w szwach od utytułowanych i doświadczonych rajdowców. – Chyba tylko Dakar jest tak mocno obsadzony, jak tegoroczna Baja Aragon. Na starcie pojawią się wszystkie zespoły fabryczne poza Peugeotem. W naszej stajni Overdrive pojadą Nasser Al-Attiyah i Nani Roma. Za kierownicą Mini wystartuje Kuba Przygoński, Mikko Hirvonen i Orlando Terranova, a do tego Martin Prokop, Leeroy Poulter, czy Xevi Pons – szykuje się naprawdę ostra rywalizacja! – podkreślił Aron Domżała.

 

Choć siódma runda Pucharu Świata FIA będzie najmocniej obsadzona z wszystkich dotychczasowych, Domżała, wciąż zbierający doświadczenia za kierownicą Toyoty Hilux, ma spore ambicje. -  Oczywiście chcemy sprawdzić się na tle najlepszych kierowców świata, ale to nie oznacza, że zamierzamy oglądać ich plecy. Chcemy ich nadgryźć. Trudno sobie wyobrazić lepszą okazję, by znacząco podnieść umiejętności i poziom – zauważył.

 

W samochodach wystartuje także Mariusz Wiatr i Artur Szczygieł natomiast w klasie Quad Paweł Samek, Paweł Otwinowski i Jarosław Kalinowski.

 

Baja Aragon rozpocznie się w piątek odbiorami administracyjnymi. W sobotę i niedzielę odbędą się po dwa odcinki specjalne o łącznej długości 600 km. Co ważne, sobotnie i niedzielne etapy będą przebiegać zupełnie innymi trasami.

 

Harmonogram Baja Aragon:

21 lipca – odbiory administracyjne i techniczne
22 lipca - I etap (2 odcinki specjalne)
23 lipca - II etap (2 odcinki specjalne)

Klasyfikacja Pucharu Świata FIA:

1. Nasser Al-Attiyah (QAT)  150 pkt
2. Jakub Przygonski (POL)  114
3. Khalid Al-Qassimi (ARE)  105
4. Yasir Seaidan (SAU) 93
5. Mohammed Abu Issa (QAT)  84
6. Aron Domzala (POL)  76

 

info.prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności