11.08.2014

TOMASZ GOLLOB NA MISTRZOSTWACH POLSKI W MOTOCROSSIE

11.08.2014
 

Po blisko miesięcznej przerwie rusza ponownie motocrossowa liga. Tym razem 16 i 17 sierpnia zawodnicy pojadą w Lidzbarku Warmińskim. Na maszynie startowej pojawi się także Mistrz Świata na Żużlu Tomasz Gollob.
 

Tomek wystartuje w niedzielę w dwóch wyścigach na motocyklu Honda 250cc. W wywiadzie udzielonym magazynowi X-cross (nr 21) powiedział: „Już jako sześciolatek jeździłem na CZ250, ale wcześniej tata sadzał mnie na swoje moto i na torze w Nekli razem przejechaliśmy niejeden zakręt i niejedną hopę. Każdy kontakt z jakimkolwiek motocyklem procentuje. Jestem od lat zakochany w dwóch kołach, jeżdżę na każdym sprzęcie, czego innego uczę się na żużlu, czego innego na off-roadzie, razem daje to bardzo cenne doświadczenie. Dlatego podejmuję różne wyzwania...”. Jednym z nich będzie start Golloba właśnie w Lidzbarku.
 

Organizatorem zawodów jest miejscowy MotoKlub, od lat gospodarz wielu motocrossowych imprez. Tor w Lidzbarku to jeden z najładniej położonych tego typu obiektów w Polsce. Trasa bardzo trudna, ale ciekawa i urozmaicona, przeważa nawierzchnia piaszczysta (miękka) z krótkimi twardszymi odcinkami. Są zarówno małe, średnie oraz duże skoki. I niezwykle atrakcyjne strome długie zjazdy i podjazdy przypominające nieco tor w Maggiora.
 

Zawodnicy zmierzą się w klasach: MX Masters, MX2, MX Quad Open, MX2 Junior, MX Open. Dodatkowo w niedzielę rozegrane zostaną wyścigi o Puchar Marszałka Województwa w klasie B i C. Nie zabraknie również atrakcji dodatkowych, jak plac zabaw dla najmłodszych, smaczne jedzenie oraz konkursy z nagrodami dla kibiców.
 

Początek wyścigów sobotnich i niedzielnych o godz. 12.00
 

REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY: http://www.pzm.pl/pliki/galeria/regulamin_uzupelniajacy_mp_lidzbark_warm_3.pdf

HARMONOGRAM CZASOWY ZAWODÓW: http://www.pzm.pl/pliki/galeria/harmon_mp_2014.pdf
 

fot. X-cross

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności