22.05.2013

UDANA I RUNDA MISTRZOSTW ŚWIATA ABU DHABI DESERT CHALLENGE 2013

Marc Coma znowu na podium! Po trudach pustyni Rub’al Khali udało mu się pokonać o 32 sekundy Paulo Goncalvesa. Goncalves, chociaż wygrał ostatni etap, to odrobił zaledwie 10 sekund straty do Comy i tym samym uplasował się na drugiej pozycji.

Nasz rodak Kuba Przygoński doskonale radził sobie na trzecim etapie, pokonał wszystkich i uzyskał najlepszy czas spośród wszystkich motocyklistów. Co w zasadzie było kluczowe do odrobienia pozycji i w efekcie zdobycia piątego miejsca w I rundzie Mistrzostw Świata FIM w Cross Country.

Doskonale również poszło Tadeuszowi Błażusiak! Ukończył on tę rundę Mistrzostw w generalce na siódmej pozycji, jest to dobry wynik zważywszy, że jest to jego drugi tego typu rajd cross – country w karierze i co podkreślał wielokrotnie Błażusiak, te zawody były dla niego głównie nauką nawigacji i czytania terenu, a poza tym borykał się również z awarią skrzyni biegów. Przypomnijmy, że już za tydzień Błażusiak startuje w zawodach X Games we Freestyle odbywających się od 18 do 21 kwietnia tym razem w Brazylii.

W kategorii quadów ponownie zwyciężył Katarczyk Mohammed Abu Issa, wyprzedzając ubiegłorocznego zwycięzcę Obaida al - Kitbe. Rafał Sonik pomimo nałożonej  na niego kary 20 minut sukcesem rozpoczął I rundę Mistrzostw Świata i zajął trzecie miejsce na podium. Miał nie lada przeciwników, gdyż zwycięzcy to lokalni zawodnicy, którym pustynia nie jest obca.