05.03.2013

UDANY POCZĄTEK KOLEJNEGO SEZONU DLA ŁUKASZA ŁASKAWCA

Łukasz Łaskawiec zwyciężył w pierwszej rundzie quadowych Mistrzostw Europy Italian Baja 2013! Dobrą passę miał od samego początku zawodów. Prolog ukończył na drugim miejscu w generalce. Odcinek prologu liczył zaledwie 7,75km ale obfitował w wiele terenowych przeszkód. Po sobotnich odcinkach Łukasz był również pierwszy ale z przewagą zaledwie 30 sekund do następnego zawodnika, dlatego też w niedzielę dał z  siebie wszystko i wyprzedził rywali w efekcie o 5min 48 sek. Jak się jednak okazało zwycięstwo wisiało na włosku, gdyż Łukasz jechał z niesprawną skrzynią biegów, bez ostatniego biegu! Ale sprzęt wytrzymał i szczęśliwie i zwycięsko dojechał do mety. W efekcie zajął pierwsze miejsce w swojej klasie Q2 i w generalnej klasyfikacji Mistrzostw Europy, w której wyprzedził również motocyklistów.