06.10.2016

VI RUNDA MONEYWELL INVESTMENT KAGER SUPER RALLY

06.10.2016
 

Trudna technicznie trasa, wymagająca od załóg maksimum koncentracji, zlokalizowana była wokół Stąporkowa. Niewielkie miasteczko, niegdyś jeden z najważniejszych ośrodków przemysłu metalurgicznego, w Centralnym Okręgu Przemysłowym słynącym z licznych kopalń rudy żelaza, odlewni i przemysłu metalowego pierwszy raz powitało Super Rally. Przygotowano jedną z trudniejszych tras sezonu 2016, która była także sporym wyzwaniem dla sprzętu. Pełna koncentracja od startu do mety i sporo pracy pilotów w załogach samochodowych oraz klasie SSV premiowały dobrymi czasami przejazdów. Konfiguracja trasy przypominała odcinki specjalne rajdu Baja Poland, który jest jedną z rund World Cup!
 

Odcinek Testowy „Mokra” podobny do „Dobrej” pod Szczecinem na rozległych, otwartych przestrzeniach był doskonałym miejscem dla kibiców. Tu, licznie zgromadzona publiczność w promieniach jesiennego słońca obserwowała rywalizację załóg. Zamykano prędkościomierze i chwilami było „Piecem” jak to nazywa zwycięski driver z Kościeliska – Szymon Stopka. Zatem poprzeczka w Stąporkowie była ustawiona dość wysoko.   
 

Baza rajdu i Start zlokalizowane przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu były także nie lada atrakcją dla okolicznych mieszkańców. Na podkreślenie zasługuje fakt ogromnego zaangażowania Władz Miasta, Ochotniczych Straży Pożarnych i kilku osób, które ponad tydzień pomagały w przygotowaniu trasy.  
 

Najlepszy czas na spośród wszystkich startujących załóg uzyskał Przemysław Dąbek w klasie quad 2x4. Pierwsze miejsce w klasie moto padło łupem Damiana Musiała. Klasa Quad 4x4 to kolejny popis niezwyciężonego Macieja Isbrandta z ATV Kotoń i to również jego zwycięstwo w klasyfikacji markowego Pucharu Can-Am 4x4. Quady 4x4 firmy Can-Am znów pokazały siłę, bo zdominowały sześć pierwszych miejsc w klasie. W klasyfikacji SSV pierwsze miejsce na podium wywalczył Francuz - Nicolas Retat, natomiast Puchar markowy Can-Am - SSV wywalczyła załoga Łukasz Łach / Rafał Półtorak.
 

W klasach samochodowych Wojtek Żerdka pomyślnie pilotowany przez Magdalenę Burdak zdobył pierwszy stopień podium w klasie Sport do 150 KM.
 

W mocniejszej stawce Sport pow. 150 KM zwycięstwem cieszy się rodzinna załoga: Leszek Kokoszka / Michał Kokoszka, która zepchnęła faworytów: Roberta Rożka i Marcina Mroza na drugie miejsce, którzy tak podsumowują tą rundę “Jeden z cięższych rajdów, ale bardzo nam się podobał. Walka w naszej klasie – Sport pow. 150 KM, była bardzo wyrównana i ostra do końca. Za rok, bardzo chętnie znowu pojedziemy do Stąporkowa”.
 

Sukces Rally Team Jędrzejów w składzie Daniel Witasik / Michał Poczęty osiągnął sukces w klasie Super Sport do 150 KM. Jak sami mówią: “Rajd dla nas najtrudniejszy pod względem ilości awarii z którymi się musieliśmy zmierzyć. Począwszy od zepsutych wycieraczek, pogiętego amortyzatora i braku chłodnicy na ostatnich dwóch odcinkach”.
 

Najszybsza stawka samochodów - Super Sport pow. 150 KM pokazała do końca zaciętą walkę między góralsko-kielecką załogą: Szymon Stopka / Jacek Toporek, a teamem z Myszkowa w składzie Robert Biały / Piotr Jaworski. Ostatecznie to właśnie Góral wygrał generalkę wśród samochodów. Stawkę w klasie Truck zamykał pomarańczowy Unimog z Wojtkiem Bodzionym na pokładzie, który odebrał puchar za pierwsze miejsce w klasie ciężarowej.
 

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: MoneyWell Investment, Kager, Urzędu Miasta i Gminy Stąporków, TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can Am, Moto-Ar Arkadiusz Szcześniak, iXXL Studio Reklamy Kielce, NTT System, Manta, Inflandia, Tubes International, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, 4×4 Terenowiec, JP Oils Eneos, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., KNF Team, Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, MercedesAutoCentrum.pl, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie.
 

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: http://www.super-rally.eu/

info. prasowa

fot. Łukasz Łazarz

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności