23.02.2017

WIĘCEJ ZESPOŁÓW I ZAWODNIKÓW WYSTARTUJE NA OPONACH DUNLOPA W MISTRZOSTWACH ŚWIATA FIM W MOTOCROSSIE

Sezon wyścigów organizowanych w ramach Mistrzostw Świata FIM w Motocrossie (MXGP) zostanie zainagurowany już w najbliższą sobotę w Katarze. W tym roku największa w historii liczba zespołów i zawodników będzie walczyć o zwycięstwo i jak najwyższe lokaty na oponach Dunlopa. Łącznie 23 zawodników klas MXGP, MX2 i WMX, startujących na maszynach Kawasaki, Yamaha, KTM, Husqvarna i Honda, ma nadzieję wystąpić w czapeczkach marki na podiach. W najważniejszej kategorii startuje pięć zespołów, w klasie MX2 siedem, a w klasie kobiet WMX jeden.

 

Kto:

  • Monster Energy Kawasaki Racing Team (KRT) pozostaje partnerem Dunlopa. Clement Desalle i JordiTixier z KRT mają nadzieję kontynuować zwycięską passę marki z końca sezonu 2016. Para zajęła już w tym roku pierwsze podwójne podium, zdobywając pierwsze i drugie miejsce w wyścigu przedsezonowym na torze La Capelle-Marival we Francji.
  • Wilvo Yamaha, kolejny fabryczny zespół, zdecydował się konkurować na oponach Dunlopa. W składzie teamu znaleźli się Shaun Simpson i Arnaud Tonus, który wraca do wyścigów MXGP po występach w Stanach Zjednoczonych.
  • 14 zawodników będzie ścigać się na oponach Dunlop MX w klasie MX2 w trzech zespołach fabrycznych i czterech prywatnych. W ekipie Kemea Yamaha Yamalube znajduje się zdobywca najwyżej punktowanego miejsca dla Dunlopa w klasie MX2 w 2016, Benoit Paturel, który zdobył trzecią pozycję. Francuz sięgnął po zwycięstwo w klasie MX2 w La Capelle-Marival. Zwycięzcą innego wyścigu rozgrzewkowego MXGP był Michele Cervellin, który wygrał w klasie MX2 we włoskim wyścigu w Ottobiano na Hondzie HRC.
  • O odzyskanie tytułu Mistrza Świata Kobiet FIM w Motocrossie walczy KiaraFontanesi, która po trudnym sezonie 2016 będzie starała się sięgnąć po swój piąty tytuł. Kiara wróciła do ścigania się na motocyklach Yamaha i wystartuje w pierwszej rundzie Mistrzostw WMX w Indonezji, będących drugą rundą MXGP.

 

Pełną listę zawodników Dunlop można znaleźć tutaj​.

Eddy Seel, były mistrz Supermoto w dalszym ciągu nadzoruje udział Dunlopa w Mistrzostwach Świata FIM i doradza zespołom i zawodnikom w kwestiach doboru ogumienia.

Co:

Podstawowy asortyment opon będzie opierać się na następujących specyfikacjach:

Geomax MX11 – opona na piasek, która kilkukrotnie pomogła zwycięzcom wyścigów MXGP i MXoN.
Geomax MX3S – znajdzie zastosowanie w większości rund; słynie ze wszechstronności na nawierzchniach od miękkich do średnich.
Geomax MX52 – doskonała na nawierzchniach średnich i twardych. 

Opony posiadają te same rozwiązania technologiczne, dzięki którym stały się ulubionym wyborem zawodowców i amatorów. Na tych oponach wygrywano wyścigi Mistrzostw Świata na różnych motocyklach, w tym Hondy, Kawasaki, Yamahy i KTM.

Gdzie:

Pierwsza runda w Losail wyróżnia się miękkim torem, dla którego Eddy Seel poleca opony MX3S na przód i tył. Pełną listę torów i zalecanych opon na sezon 2017 można znaleźć tutaj: Zalecane opony Dunlop​.

W kalendarzu 2017 są dwa zupełnie nowe tory. Druga runda w Indonezji odbędzie się na specjalnie zaprojektowanym torze w lesie, a MXGP Rosji po raz pierwszy odbędzie się czerwcu w miejscowości Orlyonok nad Morzem Czarnym. Przewiduje się, że na nawierzchniach tych dwóch wyścigów najlepiej sprawdzą się opony MX3S.

Jak i kiedy: 

MXGP Kataru odbędzie się w sobotę, 25 lutego – wyścigi rozpoczną się o 13:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Pełen kalendarz i szczegółowe informacje o nabywaniu biletów na www.mxgp.com​.

Informacje o transmisjach telewizyjnych w poszczególnych krajach można znaleźć tutaj.

Aby oglądać wyścigi online zapraszamy na www.mxgp-tv.com​​.

info. prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności