27.06.2014

WIELKIE ŚWIĘTO MOTORYZACJI - AUTOMASTER SHOW W KAMIENIU ŚLĄSKIM.

27.06.2014
 

Mistrzowie akrobacji motocyklowych i kontrolowanego poślizgu, najszybsze pojazdy, a nawet driftująca ciężarówka i offroad w ekstremalnym wydaniu zapierały dech w piersiach podczas drugiej edycji AUTOMASTER SHOW 2014 w Kamieniu Śląskim. Piknik odbył się na terenie tamtejszego Motoparku 21-22 czerwca 2014.
 

AUTOMASTER SHOW to wielki piknik motoryzacyjny, który fanom dwóch i czterech kółek gwarantuje całą moc atrakcji. Ideą pikniku jest integracja środowiska motoryzacyjnego i pokazanie  szerokiej publice różnych, często zaskakujących obliczy motoryzacji.
 

Edycję 2014 wypełniły pokazy stuntu, driftu - w tym rzadki do podziwiania drift ciężarówką w wykonaniu mistrzowskiego teamu STW, wyścigi na 1/4 mili, monster truck oraz strefa offroad. Aplauz widzów wywołały motocyklowe ewolucje Rafała Pasierbka, mistrza Świata w stuncie motocyklowym, który podczas Automaster Show występował kilkukrotnie.
 

Na legendarnym dystansie 1/4 mili można było podziwiać najszybszy samochód w Polsce - Corvette VTG, który pod maską ma jedynie… 1650 KM. Jego rekord na 1/4 mili to 7,89 sek.
 

Podczas Automaster Show na 1/4 mili ścigało się ponad 100 pojazdów i były to jedyne zawody tego typu zaplanowane na ten rok w południowej Polsce.
 

Ogromną popularnością cieszyła się strefa Wrakreacji, czyli królestwo wraków prosto ze złomowiska. Tam można było podziwiać wyścigi Wrak Race, totalną demolkę w wykonaniu monster trucka ale również wziąć udział w artystycznych warsztatach malowania samochodów pod przewodnictwem artystów z ASP.
 

Atrakcje w strefie offroad przygotowała Grupa 4x4 i zaprzyjaźnione załogi. Kibice mieli możliwość odbycia przeprawowej jazdy na torze offroadowym Motoparku. Team 4FUN pokazał publice jedynego w Polsce short trucka Kruper. Największą uwagę przykuła waga ciężka 4x4 - Mercedes Autoprodukt Sport i Scania Cabała Rally Team, pokazując nie tylko jazdę w ekstremalnym terenie, ale również swoje możliwości na torze ¼ mili i kręcąc piruety na płycie  Motoparku. Nowosądecka Grupa Ratownicza przedstawiła pokazy ratownictwa medycznego w trudno dostępnych warunkach.
 

Były też niecodzienne konkurencje, jak na przykład konkurs makijażu w lusterku pluszowego fiata 126 p.

 

Była też strefa bezpieczeństwa przygotowana przez Automaster Academy, Policję oraz WORD, gdzie dorośli mogli spróbować swoich sił na trolejach, a dzieci wziąć udział w konkursach na znajomość przepisów drogowych.
 

Imprezę poprowadził znany i lubiany prezenter TVN Turbo - Adam Kornacki.
 

Fani motoryzacji nie wystraszyli się kapryśnej pogody i licznie całymi rodzinami przybyli do Kamienia Śląskiego ze Śląska, Opolszczyzny, Małopolski, Dolnego Śląska a nawet dalszych zakątków Polski.
 

Automaster Show to powrót do najlepszych motoryzacyjnych tradycji Kamienia Śląskiego.
 

Od stycznia 2014 działa tam na stałe Motopark Automaster - Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy i park motorozrywki w jednym. Organizatorem imprezy i gospodarzem terenu jest Auto Master Sp. z o.o.
 

Więcej informacji na stronie www.grupaautomaster.pl

fot. materiały PR

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności