18.11.2016

WMOR II i SMOR QUAD

18.11.2016
 

Wyczynowe Mistrzostwa Off Road oraz Sowiogórskie Mistrzostwa Off Road na stałe wpisały się już w kalendarz imprez przeprawowych w Polsce. Imprezy od lat skupiają wokół siebie bardzo mocne załogi i zawodników z całej Polski , w trakcie zawodów można zaobserwować rywalizację na bardzo wysokim poziomie , niewiarygodnie zawansowany technologicznie sprzęt oraz  wręcz niespotykane umiejętności zawodników, co powoduje, że WMOR i SMOR cieszą się wysoką frekwencją, a to głównie za sprawą terenów górskich nasyconych przeszkodami i dlatego lubimy tu wracać! Taka też była dwudniowa impreza, która odbyła się w Górach Sowich w dniach 4-5 listopada br.
 

Przeprawy po skalnych półkach, błotne wąwozy i niemal pionowe trawersy, to przeszkody z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom II tegorocznej edycji Wyczynowych Mistrzostw Off Road oraz SMOR Quad 2016. Zmagania w terenie rozpoczęły się w piątek 4 listopada o godz. 18.00 startami z parkingu przy Torze Off Road w Dzikowcu. Jako pierwsze wystartowały quady, a następnie klasy samochodowe: Extrem Mechanik, Seryjny Wyczyn, Extrem Elektryk oraz Wyczyn. Zawodnicy mieli do zdobycia osiem punktów kontrolnych rozmieszczonych w trudno dostępnych miejscach oraz dwa odcinki specjalne, całkowicie wytaśmowane i przejeżdżane na czas. Czas jazdy wynosił cztery godziny i jak się później okazało nie wystarczył wszystkim załogą na zmieszczenie się w czasie. Spektakularną „rolkę” zaliczyła załoga Jacek Chomiak i Tomasz Grabowski demolując przy tym dwie wyciągarki i to na pierwszej próbie kontrolnej. Przewróceniem auta na bok skończyła się próba zdobycia jednego z PKP-ów (punktów kontrolnych) załogi Marcin Gołda, Sebastian Hamernik. Pozostałe załogi zdobywały PKP-y przy użyciu pasów, lin i wyciągarek ręcznych.
 

Dwa odcinki dla klas extremalnych (przejazdy przez półki skalne) wymagały użycia dwóch wyciągarek, co stanowiło nie lada widowisko dla licznie przybyłych kibiców. Często również do zdobycia PKP-ów konieczne było zawieszenia pojazdów w powietrzu przy użyciu wyciągarek.
 

Starty do sobotniego odcinka dziennego rozpoczęły się z parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury w centrum Nowej Rudy. Na zawodników czekała już dłuższa trasa o długości ponad czterdziestu kilometrów po malowniczej okolicy Gór Sowich. Większość prób pieczątkowych zlokalizowana została w Walimiu. Były pionowe ściany, błotne i skaliste wąwozy, a w nich aż 20 PKP-ów. Następnie zawodnicy przenieśli się na Tor Off Road w Dzikowcu gdzie czekało na nich ostatnie pięć PKP-ów oraz cztery, wytaśmowane odcinki specjalne.
 

W zawodach wzięło udział ponad czterdzieści załóg niemal z całej Polski. Z dwóch edycji w tym roku prowadzona była klasyfikacja generalna. A dla najlepszych załóg przygotowane zostały puchary oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez firmę 4x4 Terenowiec. Krakowska firma specjalizuje się w sprzedaży i montażu wyciągarek samochodowych, oświetlenia LED i innych akcesoriów Off Road. Jest przedstawicielem marek: Superwinch, Powerwinch, Powerlight i Powerline.
 

Organizatorem Imprezy jest : Stowarzyszenie Form Alternatywnych Rozdroże oraz Euroforum Sp z o.o. realizujące rajdy taki jak : Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme , Przeprawowe Mistrzostwa Penrite H6 oraz WMOR,SMOR,KMOR,ZMOR,WsMOR .
 

Klasyfikacja generalna po dwóch rundach Wyczynowych Mistrzostw Off Road:
 

Extreme Elektryk

 • I miejsce - Michał Wojciechowski/Krzysztof Pawlak
 • II miejsce - Marcin Wiertelak/Michał Paczkowski
 • III miejsce - Błażej Kiarszys/Tomasz Konieczny
 • IV miejsce - Tomasz Stochaj/Krzysztof Zajeczewski/Przemek Prudnik
   

Wyczyn

 • I miejsce – Dominik Kurowiak/Krzysztof Gonisewski/Krzysztof Radom
 • II miejsce - Angelika Rant/Artur Rant
 • III miejsce - Robert Urban/Teresa Urban/Dariusz Długaszek
   

Seryjny Wyczyn

 • I miejsce - Arkadiusz Żak/Robert Zieliński/ Sylwester Przęczka
 • II miejsce – Marcin Gołda/Sebastian Hamernik
 • III miejsce - Paweł Olejniczak/Aneta Horodyńska
   

Więcej zdjęć na:

https://goo.gl/photos/C67koL9rECGFytE48

Film:

 https://www.youtube.com/embed/oEcF1g8nCzw

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności