15.05.2013

YEKATERINA RALLYE 2013 - II MIĘDZYNARODOWY RAJD SAMOCHODOWY KOBIET

Termin: 15 maja - 24 maja 2013

Miejsce: Gdańsk - Wilno - Ryga - Talin - Sankt Petersburg
 

Rajd "YEKATERINA" jest imprezą cykliczną o randze międzynarodowej, a co ciekawe, pozostaje najdłuższym na świecie rajdem samochodowym kobiet. Jedną z atrakcji rajdu i hasłem przewodnim są "Sankt-Petersburskie Białe Noce", ponieważ termin imprezy zbiega się z apogeum tego niezwykłego zjawiska.
 

Rajd Yekaterina jest  imprezą o charakterze przeprawowym i rozgrywany jest według zasad opracowanych przez organizatorów, którzy znają doskonale wschodnie obyczaje i realia.
 

Na trasie rajdu "YEKATERINA", odbędzie się wiele imprez towarzyszących – swoiste połączenie sportów motoryzacyjnych z turystyką. Zawodniczki, prócz sportowej rywalizacji, testowania pojazdów w terenowych warunkach jazdy, będą miały możliwość bliższego poznania kultur państw, przez które będzie przebiegał rajd.
 

Do udziału w imprezie zostaną dopuszczone wyłącznie pełnoletnie załogi żeńskie: kierowca + pilot.
Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest: posiadanie samochodu z napędem 4x4 (istnieje możliwość wypożyczenia przygotowanego samochodu terenowego od organizatorów; wyposażenie samochodu w dodatkowy, zalecany przez organizatorów sprzęt; samochód biorący udział w rajdzie musi być zarejestrowany na kierowcę lub pilota lub załoga musi posiadać notarialne pełnomocnictwo właściciela pojazdu przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język rosyjski;  w związku z licznymi formalnościami lista załóg i uczestniczek zostaje definitywnie zamknięta z dniem 31 marca 2013 r. zgłoszenia po tym terminie wiążą się z dodatkową opłatą organizacyjną; pełne ubezpieczenie samochodu z opcją holowania; w rajdzie weźmie udział maksymalnie 30 załóg, a obowiązuje kolejność zgłoszeń.
 

Zasady rozgrywania konkurencji oraz punktacja będą prowadzone według szczegółowego regulaminu zawodów rajdowo-nawigacyjnych.
 

Opłaty:

  • koszt udziału załogi (kierowca i pilot): 3000 Euro,
  • wpisowe od załogi w dniu zgłoszenia: 500 Euro,
  • pozostała kwota 2500 Euro do dnia 30.04.2013
     

Organizatorem Rajdu jest Fundacja Romualda Koperskiego
Fundacja działa w oparciu o kadry i wieloletnie doświadczenie firmy Syberia Travel w organizacji imprez sportowych, wycieczek i wypraw na Syberię.
 

Szczegóły dotyczące wyposażenie samochodów oraz osobistego uczestników dostępne są na stronie:

http://yekaterina.pl/index.php?id=4&lang=pl

 

źródło: http://yekaterina.pl/

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności