09.01.2017

Z DAKARU PROSTO NA WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

16.12.2016
 

Każdy sportowiec ma w swojej kolekcji trofeum lub inną pamiątkę sportową, która ma dla niego szczególne znaczenie. Dla Rafała Sonika jedną z ważniejszych jest quad, na którym w 2009 roku zadebiutował w Rajdzie Dakar i zdobył trzecie miejsce. Był to początek jego drogi na szczyt. Teraz, pierwszy polski kierowca, który wygrał Dakar, zdecydował przekazać ten historyczny pojazd na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 

W styczniu Rafał Sonik już po raz dziewiąty będzie przemierzał bezdroża Ameryki Południowej, kolejny raz wioząc na kasku serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dokładnie jeden dzień po zakończeniu zmagań w stolicy Argentyny, w Polsce odbędzie się 25. finał tej słynnej na cały świat akcji charytatywnej. Z tej okazji, mistrz z Krakowa, postanowił przekazać na licytację swój quad z 2009 roku, na którym rozpoczął walkę o statuetkę Beduina..
 

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ze mną zawsze podczas Dakaru, ale również w rajdach Pucharu Świata. Wiozę ją na kasku i wspieram całym sercem na odległość. Organizujemy zbiórki pieniędzy na biwaku i przekazujemy na licytacje różne sportowe pamiątki. Tym razem chciałem, by było to coś wyjątkowego. Wybrałem quad, który zapoczątkował moją drogę na szczyt w najtrudniejszym rajdzie świata. Dlatego jest zupełnie wyjątkowy – mówił Sonik.
 

Quad to Yamaha Raptor 700, gruntownie przebudowany przez zespół serwisowy mistrza z Krakowa. Ma wzmocnioną ramę, zamontowany panel nawigacyjny, założone dodatkowe zbiorniki na paliwo oraz wymienioną całą elektrykę. Poza seryjnym silnikiem ulepszeniom poddano niemal każdy element. Dzięki temu quad osiągał prędkość do nawet 150 km/h.
 

Raptor z 2009 roku został wystawiony na aukcji internetowej, która potrwa do 17 stycznia. Można ją znaleźć pod linkiem: http://aukcje.wosp.org.pl/dakarowy-quad-rafala-sonika-yamaha-raptor-700-i3865899
 

Pieniądze zebrane podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przekazane dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności