20.05.2013

ZA NAMI OLSZTYN I UDANE PIERWSZE W TYM SEZONIE MP KOBIET

Za nami wielkie emocje, jakich dostarczyli zawodnicy startujący na olsztyńskim torze w dniach 18 i 19 maja 2013. Tym razem nie ilość, ale jakość zadecydowała o sukcesie imprezy. Autorami niezapomnianych przeżyć były dziewczyny rywalizujące po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski Kobiet MX, zawodnicy walczący o kolejne punkty w ramach UEM EMX-Open European Championship, klasa Masters Mistrzostw Polski oraz „gościnnie” ścigający się zawodnicy w klasach B i C.
 

Zaczynamy od pań, tym bardziej, że nie kurtuazja, ale pełen emocji przebieg dwóch wyścigów każe tak właśnie postąpić. Na start „Błotek” wszyscy czekali od dawna z ogromną niecierpliwością. Intensywne przygotowania przed sezonem kazały domniemywać, że będziemy świadkami pełnej dramatyzmu walki na torze. I tak rzeczywiście było... zgodnie z przewidywaniami klasą sama dla siebie pozostaje Joanna Miller, zawodniczka „nie do objechania”, ale już w dalszej części stawki wszystko mogło się wydarzyć. Zofia Radziwiłowicz, pretendentka do miejsca na pudle kontuzjowana: pęknięty obojczyk mógł okazać się poważną przeszkodą w walce o punkty, jednak hart ducha tej zawodniczki kazał jej mimo wszystko pojawić się na starcie. Wśród faworytek znalazła się także ubiegłoroczna zdobywczyni Pucharu Polski Kobiet Żaneta Zacharewicz. Świetne starty w zawodach strefowych potwierdzały jej wysoką formę. Spore szanse na dobry wynik dawano Kindze Gajewskiej i Wiktorii Horodyńskiej, a także debiutantce Marysi Staniak.
 

Start w pierwszym wyścigu w wykonaniu Miller był jak zwykle perfekcyjny. Joasia pomknęła przed siebie niezagrożona przez nikogo i rzecz jasna jako pierwsza dojechała do mety. Ale za jej plecami walka toczyła się już o każdą sekundę. Wielkim pechowcem tego wyścigu okazała się Horodyńska, której motocykl uległ awarii. Niestety sympatyczna kielczanka mimo wielkiej woli walki, w drugim wyścigu jadąc na pożyczonym sprzęcie przewróciła się i musiała zakończyć swój udział w premierowej rundzie. Mamy nadzieję, że o swoim nieudanym starcie Wiktoria szybko zapomni i z nowymi silami przystąpi do rywalizacji w Sobieńczycach. Dramaturgia drugiego wyścigu była podobna do poprzedniego: tym razem nieco zaspany start Joanny Miller, który jednak nie przeszkodził jej w szybkim uzyskaniu sporej przewagi nad rywalkami, i walka o miejsca na pudle pomiędzy pozostałymi riderkami. Jako druga na mecie ponownie zameldowała się Zacharewicz, trzecia była tym razem Kinga Gajewska. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężyła Miller, wyprzedzając Zacharewicz i Radziwiłowicz. Wszystkie dziewczyny otrzymały nagrody ufundowane przez firmy Pirelli, Motul i Monster, zaś czek na zakupy w 24mx.pl o wartości 1000 złotych trafił w ręce Joanny Miller.
 

Mistrzostwa Polski I Runda MX Kobiet:
 

Poz.

Nr

Zawodnik

Klub

Marka

Spon.

Pkt. 1

Pkt. 2

Suma pkt.

1

19

Joanna Miller

Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX

KTM

PPD POLTAREX Sp.z o.o

50

50

100

2

95

Żaneta Zacharewicz

KM Cisy Nowogard

   

44

44

88

3

69

Zofia Radziwiłowicz

Pruszkowski Klub Motocyklowy

   

40

38

78

4

9

Kinga Gajewska

KM MXMOTO RACING

KTM

 

36

40

76

5

703

Maria Staniak

Klub Motorowy TNT

   

38

36

74

6

516

Aleksandra Szymuś

KM Cross Lublin

Yamaha

 

34

35

69

7

13

Karolina Mikoda

Klub Motorowy TNT

   

35

34

69

8

99

Blanka Kalisz

Automobilklub Polski

   

33

32

65

9

27

Katarzyna Więckowska

KM Cross Lublin

Yamaha

 

31

33

64

10

71

Milena Kojder

MTR Osielec

   

32

31

63

11

171

Wiktoria Horodyńska

ŚTM MOTO-MAX

   

30

30

60

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności