11.10.2013

ZAŁOGA TVN TURBO W JESIENNEJ EDYCJI BAŁTOWSKICH BEZDROŻY

11.10.2013
 

Dziennikarka TVN Turbo Dagmara Kowalczyk pilotowana przez Wojciecha Głowackiego wystartuje dziś Jeepem Wranglerem w jesiennej edycji Bałtowskich Bezdroży. Warto przypomnieć, że to już trzeci start reporterki TVN w tej imprezie.
 

Podczas dziewiątej edycji imprezy rozgrywanej w okolicach Bałtowa, w województwie świętokrzyskim, zawodnicy z pewnością nie będą narzekać na brak wrażeń. Organizator tradycyjnie już, postarał się o to by trasa była trudna technicznie i wymagająca zarówno dla załóg jak i ich sprzętu. W Bałtowskich Bezdrożach może wystartować każdy, kto chce przeżyć offroadową przygodę w wydaniu przeprawowym.
 

Prolog imprezy odbędzie się w żwirowni usytuowanej w miejscowości Sudoł. Próby zaplanowano na terenie Pętkowic, Skarbka, Czekarzewic i Rudy Kościelnej. Zawodnicy klasy Turystyk będą rywalizować w okolicach Skały i Opatowa. Przewidziano także odcinki nocne. Całość zmagań zakończy się w sobotę, 12 października ok. 21.00.
 

Dagmara Kowalczyk – TVN Turbo: Kiedy na rajdzie „Bałtowskie Bezdroża” „żelazo zaczyna ryczeć” wiadomo, że czeka nas sprawdzian z każdego, możliwego off-road’owego wyzwania. Na jednym odcinku – przejazd przez rzekę, na kolejnym – wyścig po piachu, potem stromy trawers, walka z zachowaniem trakcji w głębokim błocie, śliski zjazd po pionowym zboczu... Czego jeszcze potrzeba do szczęścia? Stąd swojego kalendarza startów bez „Bałtowskich Bezdroży” po prostu sobie nie wyobrażam. Zresztą patrząc na liczbę załóg (prawie 200!), moje zdanie podziela wielu miłośników off-road’u. Organizatorom udało się stworzyć fantastyczną imprezę dla każdego, zarówno dla właścicieli samochodów 4x4, którymi codziennie dojeżdżają do pracy, jak i totalnie „zmotanych” terenowych potworów. Atmosfera na imprezie jest znakomita, sportowy charakter rywalizacji dopracowany w każdym calu, więc już nie mogę doczekać się momentu, gdy sędzia zacznie odliczać czas przed piątkowym prologiem!
 

Partnerami zespołu w sezonie 2013 są: Dragon Winch, Elpigaz, Bush Taxi i Profender.

Fot. K.Przybysz

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności