19.07.2015

ZWYCIĘSTWO WALKERA W RED BULL ROMANIACS

19.07.2015
 

Jonny Walker odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach hard enduro 2015. Tym razem stanął na pierwszym miejscu podium Red Bull Romaniacs!  Ostatniego dnia zawodów, młody Brytyjczyk zrobił wszystko, co trzeba było, aby wygrać. Podium dopełnił duet Husqvarny Graham Jarvis i Alfredo Gomez.
 

Podczas finałowego odcinka hardkorowych zmagań w Karpatach oczy wszystkich zwrócone były na Jarvisa, który startował jako trzeci - minutę przed nacierającym Walkerem. Zaledwie 180 sekund dzieliło króla rumuńskich zawodów oraz broniącego tytułu Jonny'ego i żaden z nich nie miał zamiaru odpuścić walki o najwyższe laury.
 

Początkowo to Walker świetnie rozegrał walkę na ostatnim odcinku i wszystko wskazywało na to, że w mistrzowskim stylu przypieczętuje zwycięstwo w Rumunii, ale finisz podczas Red Bull Romaniacs nigdy nie jest prosty. Na ostatnich 50 metrach, na których czekała ich piekielna przeprawa do szachownicy ogromne problemy Jonny'ego z przejechaniem przez wąską belkę wykorzystał Jarvis, który jako pierwszy przekroczył linię mety. Jednak Walker po heroicznej przeprawie ostatecznie zdołał utrzymać przewagę nad swoim rodakiem.
 

„Dzisiaj musiałem postawić wszystko na jedną kartę” - powiedział Walker. „To niesamowite - ponownie zwyciężyć ten wyścig. Wiedziałem, że czeka nas zacięta walka i jazda na granicy możliwości. Udało mi się wypracować przewagę, ale omal nie straciłem jej na ostatnich 50 metrach. Pogoń do mety była szalona, ale jakimś cudem udało mi się zachować spokój i zwyciężyć”.
 

Niezawiedziony drugi miejscem Jarvis świetnie się bawił podczas kolejnego zaciętego pojedynku na karpackich szlakach. „Nie mogę być niezadowolony z mojego wyniku. Oczywiście chciałem wygrać, ale dałem z siebie wszystko podczas tego rajdu. To był niesamowity, wyrównany wyścig”.
 

Na ostatnim stopniu podium w Red Bull Romaniacs 2015 stanął Alfredo Gomez, który mimo ogromnych problemów podczas pierwszych dni w Rumunii, w końcu się przełamał i w okolicach trzeciego dnia zaczął łapać „wiatr w skrzydła” powoli przebijając się do pierwszej trójki.
 

Klasyfikacja generalna Red Bull Romaniacs 2015

 1. Jonny Walker (GBR) 23h49m42s
 2. Graham Jarvis (GBR) 23h51m52s
 3. Alfredo Gómez (ESP) 24h48m02s
 4. Paul Bolton (GBR) 25h00m10s
 5. Wade Young (RSA) 25h10m40s
 6. Andreas Lettenbichler (GER) 25h44m50s
 7. Philipp Scholz (GER) 26h24m37s
 8. Blake Gutziet (RSA) 26h27m09s
 9. Lars Enöckl (AUT) 26h39m38s
 10. Brett Swanepoel (RSA) 26h44m01s
   

źródło: http://www.redbull.com/pl/pl/

fot. FB: Jonny Walker Off-Road Racer i www.enduro21.com 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności